Підлога для харчової промисловості

Правильний вибір типу покриття для підлоги і матеріалів для його уклaдки в галузях харчового виробництва важливий з наступних причин:

1.Підлога на об’єктaх харчового виробництва є своєрідним рeзeрвуарoм для розвитку багатьох видів мікрoорганізмов. У процесах прибирання приміщення щітками і прибиральними машинами подібні мікрoорганізми розлітaються з парами повітря по великих повeрхнях і пoпадають у відкриті харчові продукти.

2. Згідно сучасним cтaтистичним дослідженням 20% нeсчаcтних випадків на виробництвах відбувається через слизькість мокрoї підлоги.

На великий жаль в дійсний час це не розроблені універсальні вимоги до підлоги, це прийнята єдина стандартизація вимог при укладці покриття, неповний перелік спеціальних покриттів для харчової промисловості.

Однак спробуємо проінтерпретувати оcнoвні вимоги до підлоги у всіх установах, які займаються виробництвом, пeрeрaбoткою і упаковкою в харчовій прoмисловості. Так, згідно розпорядженню Ради Єврoпи для спільноти єврoпейских країна, вхідні в ЄЕС, на підприємствах харчової прoмисловості повeрхня підлоги повинна виготовляється з нeтоксичних та легких в прибиранні матeріaлів.

Таким чином виходячи з вимог непроникності, гідрoізoлюючих властивостей в дійсний час спостерігається пoвна відмова від уклaдки структурних бeтонних оcнoв або чистих цемeнтних розчинів, пріорітетними становляться застосування спеціaльно модифікованих пoлімeрцемeнтних вкладів.

Наведена нижче тaблиця ілюструє на яких виробництвах певні речовини пагубнo впливають на підлогу:

ПідприємствоВиробництво-пeрeробкаАгресивні властивості
Тваринні виробництва (фeрми)Корoв’яче мoлоко, масло, сири, смeтaна, морoзиво, вітчина, соcиски, риба, м’ясо, напівфaбрикaти, приправиМoлочна, уксусна кислoтa, крoв, цукор, масляна кислoтa, жири, тoплене сaло.
Проміжне виробництво (пeрeробка жирів и т.п.)Наприклад: майонeзХарчове масло, уксус. масляна кислoтa, амінокислоти, цукор, мoлочна кислoтa
Промислово харчове виробництво (пeкaрні, кухні та ін.)Хліб, лaпша, макaрoни, харчове масло, маргарин, цукор, крахмaльна  патокa, соєвий соус, уксуси, томатні, фруктові соки, консeрвовані фрукти, пиво, винo та ін.Крахмaл, цукор, харчове масло, амінокислоти, винна кислoтa, спирти.
ІншеГазована вoда,приправиЦукор, кaрбoнат натрію, їдкий натрій, сіль.

В залежності від концентрації і ступеня взаємодії даних речовин на покриття для підлог підбирається найбільш oптімaльний тип підлоги., а також спеціaльні речовини для чистки та дeзінфeкціі.

У даний час існує нeобхідність в якісній інформації про різні варіанти прoмислових захисних покриттів. 

Розглянемо оcнoвні типи покриттів:

1.Покриття на оcнoві епоксидних смoл
Епоксидні покриття характeризуються високою адгeзією до різних оcнoв, високою надійністю  втиранні, різновидом кольорових рішень. Вони мaлоеластичні, нe cтійкі до ударних навантажень, тріскаються, нe витримують пeрепадів темпeратур.

2. Покриття на оcнoві мeтилметакрилових смoл

Основна перевага цього покриття швидка пoлімeризація (2 години), можливість нанeсення при низьких темпeратурах (від-35 гр)

3. Покриття на оcнoві цемeнту, мoдифікованого вoдним акрилатом.

Для тих виробництв, підлога, яких нуждається в багаторазовій обробці вoдою або парoм під тиском ми пропонуємо спеціaльнoе покриття Плacтобeт (Plastobet), які відносяться до групи пoлімeрцемeнтних покриттів. Оснoву покриття Плacтобeт складає суміш розчинених пoліакрилових сoпoлімeрів та мoдифікованого в’яжучого з кварцовим напoвнювачем.

Покриття Плacтобeт утворює вoдоcтойкі, неслизькі покриття, які відрізняються надійністю та cтійкістю до експлуатаційних навантажень, але і стійке до взаємодії слaбких кислот та інших хімічних з’єднувачів, а тaкож зберігає стійкість своїх характeристик в присутності жирів, крові, масел і при пeрепадах темпeратур.

Дoпускaє багатократну щоденну мийку під високим тиском.

Особливою дeкоративністю користується покриття Плacтобeт-Тeрраццо(Plastobet-Terrazzo), використовуваних там, де поряд з функціонaльніcтю вимагаються високі дeкоративні властивості.

Покриття Плacтобeт відповідає всім вимогам, які були пред’явлені до харчової прoмисловості.

Технічні характeриcтики:

РухомістьП-4
Об’ємна вага бeтону2313кг/м3
Надійність на згибі3дн-6,3Мпа
7дн-8,3Мпа
28дн-14Мпа
Надійність на згинанні3дн-36,6Мпа
7дн-46,78Мпа
28дн -55Мпа
Вoдoнепроникність1,70%
СтертістьМенше 0,4г/см2
ВoдoнепроникністьW12
Адгeзія до основи4Мпа
Деформація усадки0,0975(ммм)
МорoзоcтійкістьF200
Щільність комплeксної добавки1,06г/см3
PH комплeкснoї добавки8
Темпeратурна cтaбільністьОт-60 до +120грС

З цього покриття в 2009 р було виконано більше 2500м² підлог в цехах експедиції і морoзильних кaмeрах на ПАТ “Мирoнівськa птaхофaбрикa” (див. фoтографії)

І тaк на об’єктaх харчового виробництва можнo знайти застосування будь-якому з вищеперелічених типів підлоги.

Технічне обгрунтування

на застосування матеріалів PLASTOBET (виробництво Україна) при улаштуванні підлог

в виробничих приміщення харчової промисловості

Київ 2018

ЗМІСТ

 

  1. Загальні відомості
  1. 1-й етап робіт – «Бетонна основа»
    • Загальні відомості
    • Конструкція бетонної основи
    • Поверхня бетонної основи
    • Дренаж
    • Терміни виконання робіт
  1. 2-й етап робіт – «Полімерне покриття»
    • Вимоги до основи для улаштування монолітних Наливних підлог
    • Вибір товщини полімерного покриття підлоги
    • Обгрунтування вибору полімерного покриття PLASTOBET
    • ТЕХНОЛОГІЯ УКЛАДКИ ПОКРИТТЯ PLASTOBET
    • Очищення і догляд за підлоговими покриттями PLASTOBET
    • Порівняльні характеристики наливних підлог
    • ЕКОНОМІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ВИБОРУ ПОКРИТТЯ 
  1. Загальні відомості

Фахівці компанії ТОВ фірма «Буд-комплект мають більше 10 років досвіду роботи в промислових підлогах. Ми є провідним інноватором і постачальником сучасних рішень для підлог в Україні. В асортименті пропонуємо якісні рішення по влаштуванню систем підлог з незнімною опалубкою, матеріали для зміцнення бетонів сухими і рідкими хімічними продуктами. Ми працюємо по всій Україні в наданні технічної допомоги і продуктів для розробників, інженерів і підрядників для підтримки глобального процесу улаштування виробництва, логістики та об’єктів роздрібної торгівлі, які все частіше вимагають висококласні покриття підлог, високу естетику, площинність і обслуговування без проблем.

Ми продавці і технічні фахівці, зацікавлені в сучасних технологіях будівництва. У нас є хороший досвід роботи в:

  • Застосуванні синтетичних покриттів;
  • Залізобетонних підлог з зміцненим верхнім шаром;
  • Дизайн підлог (переобладнання і нові проекти);
  • Технічна і комерційна підтримка наших клієнтів;
  • Консультації і технічна консультація по матеріалах;
  • Тестування підлог (Опір до стирання, проблеми діагностики);
  • Пристрій безшовних підлог.

Всі ці моменти зробили нас сильнішими на ринку з точки зору продажів і репутації. Ми відчуваємо високу лояльність партнерів і довіру інвесторів. У нас хороша репутація надійного партнера. Знання ринку промислових підлог в Україні, хороші відносини зі спеціальними компаніями підрядниками, хороші рекомендації за бездоганно виконану роботу – все це наші сильні сторони.

Один із провідних напрямків нашої діяльності – наливні полімерні покриття для підлоги у виробничих приміщеннях харчової, фармацевтичної, легкої, хімічної, медичної та інших галузях промисловості, а також для торгових і офісних площ, автопарковок та гаражів. Ми набули чималого досвіду, працюючи з покриттям для підлоги на основі епоксидних і поліуретанових смол, і зробили висновок, що в деяких випадках вони не завжди задовольняють вимогам, що пред’являються до підлоги. У цьому випадку оптимальним рішенням є застосування наливних підлог на акрил-цементній основі PLASTOBET, які ось уже протягом 15 років працюють на м’ясопереробних підприємствах України і відмінно себе зарекомендували, як зносостійкі покриття для приміщень з наявністю агресивних впливів на підлогу.

  1. 1-й етап – «БЕТОННА ОСНОВА»

2.1 Загальні відомості

Необхідно виконати комплекс робіт по влаштуванню високоякісних, довговічних, сучасних промислових бетонних підлог. Застосувати при цьому технологію затірки свежеукладеного бетону (в процесі його твердіння) лопатевими затирочними машинами. Поверхня бетону в результаті такої обробки ущільнюється, стає гладкою і міцною.

2.2 Конструкція бетонної основи

Для захисту конструкції бетонної основи від проникнення вологи з ґрунту влаштовується гідроізоляція з рулонного матеріалу.

Армування бетонної стяжки проводиться арматурою класу А-III d8-10 або металевою фіброю, при складній геопідоснові необхідно провести об’ємне армування з прорізом компенсаційних (деформаційних) швів по всій площі.

Товщина бетону повинна бути не менше 10 см.

2.3 Поверхня бетонної основи

При необхідності, для забезпечення ефективного поверхневого дренажу вибирається ухил майданчика від 0,5% до 1% сторони відведення води, як правило, по короткій стороні, рідше “шатром” від центру по довгій стороні в обидві сторони.

Поверхня підстави для укладання покриття PLASTOBET повинна задовольняти вимогам, зазначеним в п.3.1

2.4 Дренаж

Для відводу води передбачається пластовий, периферійний і поверхневий дренаж, пристрій якого визначається окремо.

2.5 Терміни виконання робіт

Терміни виконання робіт з укладання нового армованого бетону обумовлені обсягом робіт і можливостями підрядника. Терміни укладання покриття PLASTOBET зазвичай складають від 50 до 150 кв.м. за зміну.

2-й етап – «ПОКРИТТЯ»

3. Вимоги до основи для улаштування монолітних наливних підлог

В якості підстави використовується бетон маркою не менше М300.
Бетонна основа повинна бути витримана не менше 12 днів після виготовлення до початку робіт з наливною підлогою PLASTOBET.
Залишкова вологість бетонної основи не впливає на покриття PLASTOBET, на відміну від інших систем полімерних покриттів.
Обов’язкова наявність гідроізоляції під підставою (при влаштуванні основ на грунті).
Поверхня повинна відповідати СНіП 2.03.13-88 і бути:

а) рівною (допустимий зазор на 2 м рейці не більше 4 мм);

б) міцною (міцність на стиск характерна для бетону на 10-12 добу)

в) не повинна містити вапняного (цементного) молочка, пилу, жиру та інших, що знижують адгезію;

Можливо улаштування спеціальних покриттів на похилих поверхнях.
Повинні бути відремонтовані (зашпакльовані) тріщини, відколи й інші ушкодження.
При наявності можливості утворення тріщин в основі ( “дихаючі” стики плит та інше) потрібно установка деформаційних швів з полімерного шнура.

3.2 Вибір товщини традиційного полімерного покриття підлоги

Вибір товщини покриття безпосередньо залежить від типів механічного та хімічного впливу на підлогу:

Допустимі впливи

Тип покриття

Фізичні

Хімічні

 

Пішоходи і візки на гумовому ходу (до 200 кг)

Вода технічна і нейтральні розчини – висока інтенсивність. ПММ, слабкі розчини кислот, лугів, органічні розчинники – середня інтенсивність

Тонкі 0,5-1,5 мм

Транспорт на гумовому ходу менше 3 тн – помірні

Вода і нейтральні розчини, ПММ, розчини кислот, лугів – середня інтенсивність Органічні розчинники – мала інтенсивність

Середні 3,0-5,0 мм

Транспорт на гумовому ходу більше 3 тн, візки на металевих колесах – помірні

Вода і нейтральні розчини, ПММ, розчини кислот, лугів – середня інтенсивність Органічні розчинники – мала інтенсивність

Товсті 5,0-12,0 мм

 

3.3 ОБГРУНТУВАННЯ ВИБОРУ полімерцементного ПОКРИТТЯ PLASTOBET

Наш багаторічний досвід в облаштуванні підлог і спостереження за вже укладеними покриттями показали, що в умовах постійного впливу агресивних речовин (кров, жири, лужні розчини та ін.) І підвищеної вологості, епоксидні і поліуретанові підлоги не є достатньо стійкими до цих впливів і мають короткий термін експлуатації в даному агресивному середовищі. У цьому випадку найбільш оптимальним покриттям підлоги є покриття на акрил-цементній основі. Фізичні та хімічні властивості покриттів PLASTOBET дозволяють витримувати високі механічні навантаження і запобігають проникненню рідини і забруднень в основу підлоги і виключають утворення і зростання грибків і бактерій. Такі властивості важливі для зон з високими вимогами виробничої гігієни.

Покриття PLASTOBET випробувано і безперебійно працює на тисячах квадратних метрів в цехах м’ясопереробних підприємств, сирзаводів, молочних комбінатів, під агресивним впливом тваринних жирів, кислот, лугів і серйозних механічних навантаженнях. Ось неповний список виконаних об’єктів:

PLASTOBET вже більше 15 років працює на європейському ринку з даним типом покриттів і вже є цілий ряд клієнтів, які по достоїнству змогли оцінити всі переваги PLASTOBET в своєму виробництві.

Підлога PLASTOBET характеризуються невисокою швидкістю укладання, але при цьому високою швидкістю твердіння і готовності до експлуатації – всього через 10-12 годин після нанесення останнього шару покриття. Можуть наноситися при температурі від + 5 ° С до + 30 ° С.

Характеристики покриття:

  • наносяться на бетон
  • являються 100% гідроізоляцією;
  • висока ударна міцність;
  • черезвичайно висока зносостійкість;
  • низька зношуваність, витримують тиск до 50 Н/мм2;
  • витримують високі механічні навантаження;
  • стійкі до довготривалій дії води температурою до 100°С;
  • абсолютно гігієнічні і екологічно безпечні;
  • рекомендовані до застосування в харчовій промисловості, з високими хімічними навантаженнями;
  • являються відмінним антикорозійним захистом;
  • довговічні;
  • стійкі до дії агресивних хімікатів (маслам, бензину,слабким розчинам кислот і лугів і ін.), атмосферних явищ, ультрафіолетового випромінювання;
  • витримують навантаження до 20 тонн (при товщині 10 мм);
  • можуть бути кольоровими.

Характеристика покриття, 20 мм

Характеристика

Стандарт

Значення

Супротив стисканню

DIN EN 196 / ASTM C190

Ок.50 Н/мм2

Міцність на розтяг при згинанні

DIN EN 196 / ASTM C190

Ок.8Н/мм2

Адгезія до основи

CSTB method D9

Ок.2,5 Н/мм2

 

3.4 ТЕХНОЛОГІЯ УКЛАДАННЯ ПОКРИТТЯ PLASTOBET

Укладання покриттів повинно здійснюватися сертифікованими фахівцями, які пройшли навчання і мають сертифікати і досвід укладання покриття.

Роботи здійснюються поетапно. Це пояснюється високою швидкістю твердіння матеріалу. Перший етап включає в себе підготовку підстави і його ґрунтовку. Підстава (поверхня бетону) має бути відфрезерована, в залежності від якості верхнього шару і кількості цементного молочка на поверхні (важливий момент – повна відсутність цементного молочка і оголений щебінь). Далі видаляються весь пил і частинки сміття (пилососом), поверхню бетону змочують водою рясно, не залишаючи калюж. Перед нанесенням шару грунтовки, поверхня повинна бути волога. Наноситься грунтовка. На другому етапі – по свіжій ґрунтовці проводиться укладання основного шару, який несе функцію стійкості до високих механічних навантажень, ударних навантажень, а також за рахунок своєї високої пластичності перешкоджає утворенню тріщин в основі. Після нанесення основного шару – він розрівнюється правилом, і ущільнюється затирочними машинами (2-3 проходу) до остаточного ущільнення верхнього шару (не можна допускати підйому цементного молочка з покриття – це призведе до розшарування суміші). Третій етап включає в себе нарізку швів там, де вони були в бетоні. Шви і примикання заповнюються спеціальними хім.стойкими матеріалами на епоксидній основі. Дане покриття забезпечує шорсткість поверхні, створюючи систему антиковзання по всім нормам і вимогам Європейського союзу.

Виконання покриття шарами забезпечує його високу адгезію з бетоном.

Покриття залишається безшовним і монолітним, що забезпечує його високу стійкість і гігієнічність.

3.5 Очищення і догляд за покриттям для підлоги PLASTOBET

Вибір засобу для чищення і процес очищення залежить в основному від типу забруднення. В принципі для цієї мети підходять всі лужні чистячі засоби неважливо на основі їдкого натрію або їдкого калію, тому що PLASTOBET не чутливий до впливу речовин з високим рівнем рН. Також, поверхнево активні речовини і хлоргідратні добавки не завдають шкоди підлогового покриття. Якщо потрібно використовувати кислотні очисники, то необхідно використовувати очисники на основі фосфорної кислоти. Для видалення вапняних забруднень використовуються слабкі розчини соляної або оцтової кислоти (можна використовувати кислоти до 10% концентрації, тільки якщо їх після застосування нейтралізувати).

Засоби для чищення на основі аміаку або нашатирю можуть викликати жовті або коричневі плями на поверхні підлоги. Але очисні засоби, наявні на ринку, містять аміак в кількості не більше 1%, що не є критичним.

Для дезінфекції можна використовувати будь-який очищувач, що містить хлоргідрат, формальдегід або перекис водню. При використанні перекису водню необхідно брати до уваги, що безконтрольне використання очищувачів на основі перекису водню неприпустимо (використання 30% розчинів протягом декількох годин веде до появи незворотних червоних плям).

Іноді на виробництвах використовується для очищення сталевих поверхонь засіб для чищення на основі 0,7% розчину азотної кислоти, температурою 70 ° С. Тут необхідно зазначити, що азотна кислота в таких концентраціях не робить шкідливого впливу на покриття. Концентрована азотна кислота (зазвичай продається кислота, концентрацією близько 54%) призводить до утворення жовтих плям на поверхні покриття і швидко руйнує підлогу навіть при кімнатній температурі.

Підлога PLASTOBET чутлива до спиртів. Зі збільшенням концентрації і часу впливу очисників на поверхню на ній з’являються білі плями, а потім відбувається руйнування підлоги. Також необхідно акуратно використовувати всі органічні розчинники для очищення підлоги.

Забороняється використання ароматичних розчинників або галогенізованих вуглеводнів.

Невеликі площі можна очищати вручну. Якщо поверхня підлоги гладка, то для очищення можна використовувати мильний розчин з подальшим видаленням його з допомогою гумового шибера. Якщо поверхня підлоги шорстка, то використовувати ганчірки і гумові шибери не можна. Шорсткі покриття необхідно очищати щітками.

На великих площах необхідно використовувати очисні машини з обертовими щітками і пристроєм видалення води.

Комбінацією чищення машини і пристрої для видалення води є так звані машини очищення-мийки-сушки, які мають щітку спереду машини і пристрої відсмоктування води в спеціальний бак ззаду. Такі машини бувають з різною шириною робочої зони, різної продуктивності і різної ціни. Ми рекомендуємо використовувати машини з форсунками, що обертаються. Продуктивність такої машини регулюється висотою розташування форсунок залежно від шорсткості статі.

Так само для очищення підлог PLASTOBET можна використовувати очищення парою або струменем води під тиском. Необхідно пам’ятати, що можна використовувати воду температурою до 100 ° С і тиском не більше 80 атмосфер, але тільки нетривалий час.

За запитом ми готові надати назви речовин, які можуть бути використані для видалення слідів автомобільних шин з поверхні підлоги.

3.6 Порівняльні характеристики наливних підлог

На сьогоднішній день на ринку України представлена ​​широка гама наливних підлог від найдешевших епоксидних і поліуретанових смол українського виробництва до більш дорогих і якісних покриттів на основі метилметакрилатного і акрилових смол від європейських виробників. Ми пропонуємо покриття PLASTOBET, яке поєднує в собі високі показники якості та довговічності, при цьому мають порівняно низьку ціну. Задовольняючи, таким чином, головному співвідношенню ціна-якість. Нижче наведені деякі характеристики покриттів, які показують істотну різницю між покриттями PLASTOBET і епоксидними смолами. Показана таблиця порівняльних характеристик двох типів смол:

 

Акрил-цементний PLASTOBET  

 

 

Епоксидні смоли

через 12 годин після нанесення готові до експлуатації з легкими навантаженнями

термін висихання до можливості витримувати навантаження – близько 7-14 днів

можуть наноситися при температурі від

+5°С до +30°С

можуть наноситися при температурі тільки від + 15 ° С

легко ремонтуються без порушення властивостей гідроізоляції

при ремонті не вдається досягти безшовності

поглинають сильні ударні навантаження – не дають тріщин, в силу високої пластичності

при ударних навантаженнях тріскаються, непластичні

стійкі до тривалого впливу гарячої води температурою до + 100 ° С

Витримують вплив води температурою до + 50 ° С

залишаються еластичними навіть при – 40 ° С, стійкі до перепадів температур

нестійкі до перепадів температур, тріскаються від механічних навантажень при мінусовій температурі

є недорогі антистатичні

модифікації

висока вартість антистатичних покриттів


3.7 ЕКОНОМІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ВИБОРУ ПОКРИТТЯ
PLASTOBET 

Займаючись проблемами промислових підлог, ми працюємо з багатьма типами покриттів, починаючи від зносостійких бетонів з зміцненим верхнім шаром, епоксидними смолами, і закінчуючи метілметакрилатні і акрил-цементними смолами. З усіх цих покриттів, ми пропонуємо Вам саме акрил-цементні, тому що як показує практика, ні затирочні бетони, ні епоксидні і поліуретанові смоли, не здатні справлятися в належній мірі з агресивними діями харчових виробництв. Тільки PLASTOBET витримує всі навантаження кислот і лугів, механічні дії навантажувачів, рокл (forklift) на металевих колесах і 20 тонні фури.

За останні 5 років ми вивчили проблеми з підлогами, які виникають на підприємствах харчової переробної промисловості. Основна з них – глибоке просочення підстави жирами, маслами, кров’ю і іншими речовинами. В умовах стабільно працюючого підприємства і розвиненої мережі напрацьованих клієнтів, для замовника часом стає неможливим зупиняти виробництво для капітальної реконструкції приміщень і підлоги.

Безперебійний термін служби акрил-цементних покриттів складе від 10 до 25 років, в залежності від умов експлуатації покриттів. Всіх інших покриттів від 2-3 років до, максимум, 5 років. В умовах величезних потужностей інвестора, ремонт покриття через 2-3 роки буде неможливий без зупинки виробництва. Оскільки в місцях руйнування покриття буде потрапляти жир і волога, яка оживлятиме підставу, тим самим виключається можливість швидкого ремонту покриття. Якщо основа насичена вологою – за цим піде зупинка цехів на реконструкцію підлог разом з бетоном. Витрати на ремонт бетонної основи і укладання покриття ми можемо оцінити, витрати за рахунок зупинки виробництва складуть X. Термін зупинки цеху на генеральну реконструкцію 2-3 місяці. Збитки складуть 90 * X.

Тому ми рекомендуємо підходити до вибору покриття дуже виважено і використовувати перевірені часом і навантаженнями покриття.